Tiimin jäsenet pitävät käsiään yhdessä ja kannattelevat pientä taimea.

Imetyksen tuki ry:n syyskokous järjestettiin 12.11.2022. Kokous valitsi yhdistyksen hallituksen puheenjohtajan, kolme varsinaista jäsentä ja yhden varajäsenen erovuoroisten tilalle seuraavaksi kaksivuotiskaudeksi (2023-2024).

Yhdistyksen hallituksen puheenjohtajana jatkaa nykyinen puheenjohtaja Tuuli-Annika Kuusaari.

Hallituksen varsinaisiksi jäseniksi tulivat valituiksi Sofia Kuntsi, Meri Haahtela ja Minni RantanenHallituksen varajäseneksi valittiin Katri Saari. Sofia on vaikuttanut hallituksessa jo ennestään.  Meri, Minni ja Katri ovat uusia tulokkaita. 

Hallitus 2023:

Puheenjohtaja:
Tuuli-Annika Kuusaari

Varsinaiset jäsenet:
Sofia Kuntsi
Meri Haahtela
Minni Rantanen
Satu Jouha
Mari Aaltolaine

Varajäsenet:
Heidi Paajala
Katri Saari

 

Suuret onnittelut kaikille hallitukseen valituiksi tulleille ja hallituksessa jo ennestään jatkaville! Lämmin kiitos hallitustaipaleensa päättäville Anniina Heikkiselle ja Taru-Tuulia Marsalolle Imetyksen tuki ry:n eteen tekemästään työstä.